недела, 5. декември 2021. Вести денес: 89
home Хроника

Малолетник пронајден во Кисела Вода, откако избегал од дома по расправија

Малолетник пронајден во Кисела Вода, откако избегал од дома по расправија

Полициски службеници вчера околу 22 часот го пронашле малолетникот за кој пред два дена неговата мајка Н.В.(36) од Скопје пријави дека се оддалечил од домот по семејна расправија.

Малолетникот бил пронајден на улицата „Народни Херои“ во скопска Кисела Вода.

Тој бил предаден на неговата мајка.

Коронавирус