вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник прободен со нож во Чаир

Малолетник прободен со нож во Чаир

Шеснаесетгодишно момче било прободено со нож синоќа околу 22:10 часот во парк во скопската населба Чаир.

МВР соопшти дека малолетникот бил прободен по претходна расправија со две лица во близина на фонтаната во паркот.

Поврденото момче по инцидентот било донесено во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус