среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 27
home Хроника

Малолетник претепан во село Ласкарци

Малолетник претепан во село Ласкарци

Во Полициското одделение Сарај, вчера во 11.15 часот А.Љ.(42) од село Ласкарци, скопско, пријавила дека на 13.02.2019 година околу 13.30 часот во кругот на основно училиште во село Ласкарци нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од соученици.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021