сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 48
home Хроника

Малолетник претепан во Градски парк

Малолетник претепан во Градски парк

Б.Т.(39) од Скопје синоќа околу 3:40 часот пријавила напад над нејзиниот син.

Според пријавата на мајката, во 00.30 часот во Градски парк нејзиниот 16 годишен син бил физички нападнат од страна на неколку непознати машки лица.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.