петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Малолетник претепан среде бел ден во „Лептокарија“

Малолетник претепан среде бел ден во „Лептокарија“

А.А.(50) од Скопје вчера околу пладне пријавил дека истиот ден околу во 09.10 часот во Трговскиот центар „Лептокарија“ неговиот 17-годишен син физички бил нападнат.

Според пријавата малолетникот бил нападнат од неколку непознати на лица на возраст од околу 17 години, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020