недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 71
home Хроника

Малолетник прегазен во сообраќајка во Скопје

Малолетник прегазен во сообраќајка во Скопје

Малолетен пешак е тешко повреден откако вчера утринава во него удрил автомобил.

Од полицијата информираат дека несреќата се случила на улицата „Призренска-2“ во Скопје, која автомобилот „Форд мондео“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.С.(57) од Скопје, удрило во малолетен пешак.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.