недела, 5. декември 2021. Вести денес: 92
home Хроника

Малолетник прегазен во Центар, пренесен во болница со тешки повреди

Малолетник прегазен во Центар, пренесен во болница со тешки повреди

На ул.„Димитрие Чуповски“, во Скопје вчера во 22:10 часот „Мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Ј.(38) од Скопје, удрило во 17-годишен пешак од Струга.

-Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус