понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 20
home Хроника

Малолетник повреден во сообраќајка во прилепско

Малолетник повреден во сообраќајка во прилепско
илустрација

На 15.07.2019 во 09:15 часот на крстосница од улиците „Филип Втори“ и „Гоце Делчев“ во с.Кривогаштани, прилепско, се случила сообраќајна незгода.

Во сообраќајката учествувале патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.К.(59) од с.Кривогаштани и мотоцикл „Јујинг“ без регистарски ознаки, управуван од Ф.Н.(17) од с.Свето Митрани, прилепско.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот Ф.Н. и бил пренесен во Градското болница во Прилеп. Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус