вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 28
home Хроника

Малолетник повреден при удар од багер во Лисиче

Малолетник повреден при удар од багер во Лисиче

На 23.01.2019 година околу 14:40 часот кај место викано „Врапче“  во Скопје (стар пат за село Батинци), пријавено е дека 13-годишно момче од Скопје било повредено при удар од багер, управуван од Б.Ѓ.(64) од село Долно Лисиче, скопско, вработен во приватна фирма.

По укажаната лекарска помош во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, момчето е хоспитализирано вo комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус