петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 29
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Хроника

Малолетник погоден од залутана дијабола од пушка

Малолетник погоден од залутана дијабола од пушка

На 05.07.2019 година во 23:23 часот пријавено е дека малолетник од с. Драчевица додека бил на нива во м.в.„Тречничка река“ во ногата бил погоден од залутана дијабола од воздушна пушка.

Констатирана е телесна повреда и пуштен е на домашно лекување.

Коронавирус