недела, 7. март 2021. Вести денес: 36
home Хроника

Малолетник паднал од зграда во Куманово, со тешки повреди пренесен на клиника

Малолетник паднал од зграда во Куманово, со тешки повреди пренесен на клиника

Четиринаесетгодишно момче денеска паднало од објект на поранешен „Жито-мел” во Куманово и се здобило со тешки телесни повреди, информираше кумановската полиција.

Случајот кај нив го пријавил лекар од болницата во 15 часот кој кажал дека момчето, родено 2005 година,  паднало од зграда од поранешната фабрика, лоцирана во центарот на Куманово.

Поради сериозноста на повредите момчето е пренесено на лекување на клиника во Скопје.

Објектите на поранешниот мелнички комбинат со години се запуштени и многу често се случуваат пожари во некои од нив.

Коронавирус