петок, 24. септември 2021. Вести денес: 132
home Хроника

Малолетник паднал од мопед во движење, добил тешки повреди

Малолетник паднал од мопед во движење, добил тешки повреди

Во Полициската станица Прилеп вчера во 11:30 часот било пријавено дека во с.Дебреште, прилепско, од мопед „атв“ без регистарски ознаки, управуван од малолетник, на коловозот паднал сопатникот – малолетник, информира МВР.

Во незгодата тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус