недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Малолетник паднал од мопед, со тешки повреди пренесен во Клинички

Малолетник паднал од мопед, со тешки повреди пренесен во Клинички

Малолетник од СКопје е тешко повреден откако  управувајќи мопед „Пијаџо“ изгубил контрола над мопедот и паднал.

Несреќата, како што информираат од МВР, се случила вчера во 22 часот на улицата „Христијан Тодоровски-Карпош“.

-Во незгодата се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје.

Парламентарни избори 2020