петок, 30. септември 2022. Вести денес: 27
home Хроника

Малолетник од Студеничани се обидел да обљуби девојче

Малолетник од Студеничани се обидел да обљуби девојче

Во СВР Скопје вчера околу 14 часот било пријавено дека малолетник од с.Црн Врв, општина Студеничани, се обидел да изврши обљуба врз малолетничка, но не успеал во намерата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус