сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 128
home Хроника

Малолетник од струмичко извршил обљуба врз немоќна 18-годишна девојка

Малолетник од струмичко извршил обљуба врз немоќна 18-годишна девојка

СВР Струмица поднесе известување до ОЈО Струмица за 15-годишен малолетник од село Василево, Струмичко, заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело обљуба врз немоќно лице.

Како што соопшти денеска портпаролката на овој сектор, Александра Трајанова, пријавениот обљубата врз 18-годишно немоќно женско лице ја извршил на 1-ви овој месец.

Коронавирус