среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник од Скопје тешко повреден од струен удар- се обидел да земе жици од трафостаница

Малолетник од Скопје тешко повреден од струен удар- се обидел да земе жици од трафостаница

Вчера во 12.15 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди од струен удар бил донесен малолетник од Скопје.

Според пријавеното, на ул.„Скупи“ тој се обидел да земе жици од трафостаница. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус