петок, 9. декември 2022. Вести денес: 92
home Хроника

Малолетник од Скопје се обидел да си го нападне таткото, настрадал братот

Малолетник од Скопје се обидел да си го нападне таткото, настрадал братот

Полициски службеници од Полициската станица Чаир вчера во 2 часот лишиле од слобода 17-годишен малолетник од Скопје, затоа што се обидел физички да го нападне неговиот 46–годишен татко, а при обид да го спречи нападот со повреди се здобил неговиот 18-годишен брат.

Малолетникот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Qatar 2022