вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник од Скоје полово малтретиран од друго дете

Малолетник од Скоје полово малтретиран од друго дете

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 14-годишник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете“.

Според пријавеното на 11.05.2019 година во 21.30 часот пријавениот извршил други полови дејствија над 13-годишно момче од Скопје.

Коронавирус