понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 135
home Хроника

Малолетник од Љуботен претепан на автобуска во Чаир

Малолетник од Љуботен претепан на автобуска во Чаир

На 20.09.2021 во СВР Скопје, Б.М. (44) од с.Љуботен, скопско, пријавил дека околу 21.20 часот на автобуска постојка на подрачје на Чаир неговиот малолетен син бил физички нападнат од Ј.М..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021