недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Малолетник од Гостивар тешко повреден

Малолетник од Гостивар тешко повреден
илустрација

На 22.05.2020 во 16:50 часот на регионален пат Гостивар-с.Србиново патничко моторно возило “голф“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Д.С.(20) од с.Страјане удрил во велосипед управуван од 17 годишен малолетник од Гостивар.

По незгодата велосипедистот бил пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местотот на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Коронавирус