понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник од Битола се обиде да си го убие својот татко

Малолетник од Битола се обиде да си го убие својот татко

17-годишно момче му пришол позади грб и го избодел својот татко

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против 17 годишно лице од Битола, за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 27 јуни околу 13,30 часот, во Битола поради нерасчистени семејни односи, пријавениот со нож го прободел во грб неговиот 50 годишен татко додека излегувал од домот.