четврток, 29. јули 2021. Вести денес: 82
home Хроника

Малолетник од Битола нападнат на фудбалско игралиште

Малолетник од Битола нападнат на фудбалско игралиште

Во Полициското одделение Велушина, вчера во 12 часот, Ј.П.(50) од с.Бистрица, Битолско, пријавил дека на 20.04.2021 околу 16.30 часот на фудбалско игралиште во с.Бистрица, неговиот малолетен син бил физички нападнат од В.П..

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус