петок, 4. декември 2020. Вести денес: 33
home Хроника

Малолетник од Аеродром и маж од Струмица каснати од кучиња скитници

Малолетник од Аеродром и маж од Струмица каснати од кучиња скитници

На 29.07.2019 година во 10:25 часот во Полициска станица Струмица Т.У (63) од Струмица пријавил дека на улица „Маршал Тито“ во Струмица бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

На 29.07.2019 година во 20,25  часот во Полициската станица Аеродром М.Б.(29) од Скопје пријавил дека на булеварот “Февруарски поход“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Коронавирус