вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник обљубил 13 годишно девојче

Малолетник обљубил 13 годишно девојче

Во Полициската станица Свети Николе вчера било пријавено дека истиот ден околу 03.00 часот во куќа во светиниколско село 17-годишник извршил обљуба врз 13-годишно девојче, информираат од МВР.

По овластување на Јавен обвинител, во просториите на Центарот за социјални работи Свети Николе, во присуство на стручен  тим и родител, бил извршен разговор со девојчето.

По документирање на случајот против малолетникот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус