среда, 25. мај 2022. Вести денес: 154
home Хроника

Малолетник нападнат во училишен двор

Малолетник нападнат во училишен двор

На 11.05.2022 во 21:10 часот во Полициската станица Центар, Х.М.(47) од Скопје пријавил дека во двор на основно училиште на бул.„Кочо Рацин“, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус