четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 73
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Хроника

Малолетник нападнат во Скопје, вмешани се повеќе лица

Малолетник нападнат во Скопје, вмешани се повеќе лица

На 20.02.2021 во 20:30 часот  во СВР Скопје, Е.К.П.(43), пријавила дека на 19.02.2021 околу 21:00 година на бул.„Миторполит Теодосиј Гологанов“, на подрачје на Карпош, нејзиниот 16 годишен син кој бил заедно со уште три лица бил физички нападнат со тврд и остар предмет од М.С. и А.В. кои биле заедно со други лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус