понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 168
home Хроника

Малолетник нападнат во Скопје, познат идентитетот на насилникот

Малолетник нападнат во Скопје, познат идентитетот на насилникот

На 16.03.2020 околу 02:00 часот во СВР Скопје, А.Н.(53) од Скопје пријавил дека на 15.03.2020 околу 19:30 часот на ул.„Никола Парапунов“ неговиот 16-годишен син бил физички нападнат.

Според пријавата насилникот кој нападнал малолетник е С.Н.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус