понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 89
home Хроника

Малолетник нападнат во Шутка: Му се заканиле со нож и го ограбиле

Малолетник нападнат во Шутка: Му се заканиле со нож и го ограбиле

На 26.11.2021 во 10:40 часот во СВР Скопје И.Ф.(37) од Скопје пријавил дека околу 10:00 часот на подрачје на Шуто Оризари неговиот 16-годишен син бил турнат од едно лице кое со закана со остар предмет му одзело мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус