понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник нападнат во Гостивар

Малолетник нападнат во Гостивар

Вчера (31 јануари) во 19 часот и 20 минути, Х.Џ.(43) од Гостивар во СВР Тетово пријавила дека околу 16 часот и 30 минути, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, нејзиниот малолетен син физички бил нападнат од Ѓ.Ф. од Гостивар, информира МВР.

Се работи на расчистување и документирање на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија