петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник нападнат во Гостивар, му одзеле пари и мобилен телефон

Малолетник нападнат во Гостивар, му одзеле пари и мобилен телефон

Вчера (25 октомври) во 17 часот и 30 минути во СВР Тетово било пријавено дека на улица „Боге Велјановски“ во Гостивар малолетник од Гостивар физички бил нападнат од три лица.

-Според пријавеното, во нападот едното од нив користело и метален предмет, а потоа му го одзеле мобилниот телефон и парични средства, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Се расчистува и документира случајот.

Коронавирус