вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Малолетник нападнат од возач на автобус

Малолетник нападнат од возач на автобус

На 04.03.2020 во 08:00 часот во СВР Скопје, К.Б.(43) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека на 03.03.2020 околу 19:20 часот во близина на спортски центар „Хиподром“, во автобус бр.63, кој сообраќал на релација н.Илинден – н.Автокоманда, неговиот 15 – годишен син бил физички нападнат од возачот на автобусот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус