вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 44
home Хроника

Малолетник нападнат од соученик

Малолетник нападнат од соученик

На 28.05.2019 година во 21:00 часот во СВР Скопје, Н.Д.(44) од Скопје пријавил дека на 27.05.2019 година околу 12:30 часот на улица „Јани Лукровски“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од поранешен ученик на неговото училиште.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус