понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 41
home Хроника

Малолетник нападнат од роднина во катна гаража во Аеродром

Малолетник нападнат од роднина во катна гаража во Аеродром

Петнаесет годишно момче со повреди вчера вечерта било донесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза” – Скопје.

Од МВР информираат дека таткото на повреденото лице, во разговор со полициски службеници, изјавил дека момчето било повредено во катна гаража на бул. „Јане Сандански” од страна на роднина.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.