петок, 29. јули 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Малолетник нападнат на плоштад во Штип

Малолетник нападнат на плоштад во Штип

На 24.06.2022 во 20:40 часот во Полициска станица Штип Ф.Ј.(40) од Штип пријавила дека околу 20:00 часот на плоштад во Штип, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус