вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 180
home Хроника

Малолетник нападнал полицаец во центарот на Скопје

Малолетник нападнал полицаец во центарот на Скопје

На 08.05.2021 во 21.40 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен малолетник од Скопје.

Toј бил приведен затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејства.

ЕУРО 2020

Македонија