понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 140
home Хроника

Малолетник нападнал 17 годишник со остар пред предмет

Малолетник нападнал 17 годишник со остар пред предмет

Ф.Ј.(42) од гостиварска Симница во СВР Тетово вчера пријавил напад врз неговиот 17 годишен син.

-Околу 13 часот неговиот син, ученик во средно училиште во Гостивар, бил нападнат со остар предмет од малолетник од истото училиште, кој претходно физички се пресметувал со други ученици во училишниот двор, информира Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Коронавирус