четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 81
home Хроника

Малолетник каснат од куче скитник во Велес

Малолетник каснат од куче скитник во Велес

На 14.07.2019 во СВР Велес било пријавено дека околу 10:40 часот во близина на Ученичкиот дом „Лазар Лазаревски“ во Велес малолетник бил каснат од куче скитник.

Коронавирус