четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 6
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Малолетник каснат од куче скитник

Малолетник каснат од куче скитник

На 15.05.2022 во 17:45 часот во СВР Скопје, А.М.(37) од Скопје пријавила дека нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Немилиот настан се случил на улица „Никола Киров Мајски“.

 

Коронавирус