сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник избоден со остар предмет од соученик во тетовско

Малолетник избоден со остар предмет од соученик во тетовско

Седумнаесет годишник од тетовското село Желино, вчера во присуство на негов родител, во СВР Тетово пријавил дека на училиште, во пауза помеѓу часовите околу 15 часот и 30 минути, со остар предмет бил повреден во левата нога од друг 17-годишник, негов соученик и соселанец, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Повредениот малолетник пренесен е во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош.

Случајот целосно е расчистен и ќе следува соодветен поднесок.

Коронавирус