четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 24
home Хроника

Малолетник избегал од „Ранка Милановиќ“, ја истепал мајка му, па со нож се заканувал на продавач

Малолетник избегал од „Ранка Милановиќ“, ја истепал мајка му, па со нож се заканувал на продавач

На 21.01.2019 година во 14:30 часот во Полициската станица Гази Баба од Јавната установа „Ранка Милановиќ“ било пријавено дека истиот ден околу  09:45 часот нивен 17-годишен штитеник самоволно ја напуштил установата.

Истиот ден во 15:50 часот во Полициската станица Кисела Вода Љ.К.(47) од Скопје пријавила дека околу 14 часот во семејниот дом од страна на нејзиниот 17 годишен син, кој избегал од Јавната установа „Ранка Милановиќ“  физички била нападната.

Во Полициската станица Кисела Вода и Т.М.(39) од Скопје пријавила дека во продавница на улица „Христо Татарчев“ додека била на работното место 17- годишниот малолетник влегол со нож во раката и упатил вербални закани.

По преземени мерки од полициски службеници лицето било приведено и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок. Потоа малолетникот бил вратен во установата од каде се оддалечил.

Коронавирус