недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетник избегал од Јавна установа за згрижување на деца

Малолетник избегал од Јавна установа за згрижување на деца

На 22.10.2021 околу 00:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување на деца во с.Визбегово, скопско, самоволно се оддалечил Д.С.(17) од Крива Паланка.

Тој и претходно, во повеќе наврати се оддалечувал од установата и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус