недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Малолетник искасапен од куче на нивниот сосед

Малолетник искасапен од куче на нивниот сосед

На 21.08.2019 во 00.05 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.И.(56) од Скопје пријавила дека на улица „Моцартова“ нејзиниот 16 – годишен син бил каснат во пределот на десната потколеница и левата дланка од куче на нивен сосед. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус