понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Хроника

Малолетник исчезнал од Јавна установа за згрижување на деца

Малолетник исчезнал од Јавна установа за згрижување на деца

На 09.11.2020 во 14:45 во Полициската станица Центар, воспитувач од Јавна установа за згрижување на деца пријавил дека од домот на ул.„Е.П.Марко“ се оддалечил нивниот штитеник Л.Д.(17).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус