понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 163
home Хроника

Малолетник физички нападнат во Чаир

Малолетник физички нападнат во Чаир

М.И.(56) од Скопје вчера околу 10:20 часот пријавил дека истиот ден околу 09.15 часот на улица „Тале Христов“  неговиот 15-годишен син физички бил нападнат од две непознати лица.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчитување на случајот.

Коронавирус