понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 43
home Хроника

Малолетник физички нападнат од мајка на соученик

Малолетник физички нападнат од мајка на соученик

З.Е.(42) од Скопје вчера попладне пријавил дека на 10.10.2018 година околу 18.30 часот на улицата „Женевска“ неговиот 13-годишен син физички бил нападнат од С.Н.Т.(50) – мајка на негов соученик, информираат од МВР.

Според пријавеното, настанот го забележал неговиот брат Ф.Е.(18) и го оттргнал од С.Н.Т., по што  и двајцата заминале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.