петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 14
home Хроника

Малолетници завршиле во болница по напад во Шуто Оризари

Малолетници завршиле во болница по напад во Шуто Оризари

Б.А. пријавил вчера вечерта дека во населба Шуто Оризари, неговиот 15-годишен син и уште двајца малолетници на возраст од 17 и 13 години физички биле нападнати од неколку лица.

Сторителите со остар предмет му нанеле расекотина на синот на Б.А..

-После тоа, пријавителот со своето возило ги однел нападнатите во градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде им била укажана лекарска помош, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.