вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Хроника

Малолетници со нивните родители пријавиле во полиција дека биле физички нападнати од неколку соученици

Малолетници со нивните родители пријавиле во полиција дека биле физички нападнати од неколку соученици

На 31.01.2020 во 20.20 часот во СВР Тетово, двајца 17-годишни малолетници, заедно со нивните родители Г.А.(43) и М.П.(43), сите од Тетово, пријавиле дека околу 17.30 часот во близина на средно училиште во Тетово, двајцата малолетници, по претходна расправија со нивни соученици, биле физички нападнати од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус