недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 46
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Хроника

Малолетници се тепале во Жена-парк во Тетово, еден употребил метален предмет

Малолетници се тепале во Жена-парк во Тетово, еден употребил метален предмет

СВР Тетово поднесе кривична пријава против еден малолетник од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „тешка телесна повреда“ и против шест други малолетници од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „насилство“.

На 26.07.2021 во Жена-парк во Тетово, пријавените го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, при што првопријавениот малолетник употребил метален предмет.

Коронавирус