петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 132
home Хроника

Малолетници се степале во Радишани, едно дете повредено

Малолетници се степале во Радишани, едно дете повредено

На 12.09.2021 во 23:30 часот во СВР Скопје, В.С.(38) од Радовиш пријавил дека околу 16:00 часот во спортска сала во населба Радишани во Скопје, по претходно нарушен јавен ред и мир со физичка пресметка помеѓу повеќе малолетници, неговиот малолетен внук бил физички нападнат од неколу лица, при што еден од нив му нанел повреда со остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.