петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Малолетници се степале во чајџилница, еден заврши на клиника

Малолетници се степале во чајџилница, еден заврши на клиника

На 22.03.2019 година во 16:30 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Втора Македонска Бригада“ во чајџилница по претходна вербална расправија, 17-годишно лице од Скопје било повредено со остар предмет од друго лице на возраст од 17 години.

На повредениот му била укажана лекарска помош во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Коронавирус